MČ Praha 5 odmítá porušení zákona

31/08/2007

Městská část Praha 5 odmítá nařčení, že hlasováním způsobem per rollam, tedy korespondenční způsob hlasování a prostřednictvím konferenčního hovoru porušila zákon.

Hlasování způsobem per rollam není protizákonné a využívají jej jak veřejné korporace, tak neveřejné subjekty. Městská část Praha 5 vnímá novinový článek, jako atak z neznalosti.

Dále je nutné uvést, že Finanční výbor ZMČ Praha 5 je poradním, nikoli rozhodujícím orgánem. Tedy nevydává rozhodnutí, ale svá doporučující stanoviska.

„Zásadně odmítám porušení zákona. Byla vyjádřena vůle členů finančního výboru k projednávaným materiálům, které má každý člen výboru s předstihem k prostudování. Korespondenční způsob hlasování občas využíváme v případě méně významných materiálů, které jdou pouze do Rady MČ P5,“ informovala předsedkyně Finančního výboru ZMČ Praha 5 JUDr. Andrea Češková.

Finanční výbor ZMČ Praha 5 nikdy nehlasoval korespondenčně o materiálech svým charakterem významným a o materiálech, které jdou přímo do Zastupitelstva městské části Praha 5.