MČ Praha 5 nakoupila školákům nové počítače

10/06/2009

MČ P5 se rozhodla podpořit nákupem moderní informační techniky vzdělávání žáků na základních školách páté městské části. MČ P5 zařídí nákup, instalaci a servis PC sestav na čtyřech základních školách. Celková cena IT techniky je 2 125 109,- Kč.

„Moderní vybavení je pro efektivní výuku velkým přínosem,“ říká starosta Milan Jančík. „Žáci budou mít k dispozici skutečně moderní počítače s rychlým připojením k síti. Budeme se snažit, aby to na našich základních školách bylo běžné,“ dodává.

PC sestavy, ale i další technika, jako interaktivní tabule, dataprojektory, notebooky či tiskárny si mezi sebou rozdělí ZŠ Waldorfská v Jinonicích, ZŠ a MŠ u Santošky, ZŠ a MŠ Radlická a ZŠ Weberova v Košířích.

Výhody moderního vybavení jsou v současném školství zřejmé, a ačkoliv sehnat dostatečné množství financí na plošné vybavení škol všech stupňů je dlouhodobý projekt, MČ Praha 5 se snaží postupně umožnit všem žákům studovat na stejné úrovni, jako jejich protějšky v nejvyspělejších zemích EU.