MČ Praha 5 nabízí příspěvek na pravidelnou sportovní činnost

10/09/2020

Na základě pozitivních ohlasů, se kterými se u obyvatel městské části Praha 5 setkal letní mimořádný projekt Aktivní město – příspěvky na tábory, příměstské tábory a sportovní soustředění dětí do 18 let, se Rada městské části svým souhlasným stanoviskem rozhodla pokračovat v projektu příspěvkem na pravidelnou sportovní činnost ve školním roce 2020/2021.

Podpora je určena všem dětem do 18 let, které mají trvalé bydliště na Praze 5, a které během školního roku vykonávají alespoň jedenkrát týdně sportovní činnost u některého z registrovaných poskytovatelů. Příspěvek ve výši 600 Kč je možné čerpat na úhradu kurzovného nebo na členský příspěvek.

Může se jednat o sportovní kluby, tělocvičné jednoty, dětské oddíly nebo sportovní kroužky.

„Přes léto jsme podpořili více než tisíc dětí na letních táborech. Pravidelné aktivní trávení volného času dětí mimo školu pokládáme za důležitou, proto jsme se rozhodli ji podpořit ve školním roce 2020/21,“ řekl radní David Dušek a dodal: „Na projekt jsme vyčlenili částku dva miliony korun,“ upřesnil celkovou výši podpory pro sportovní aktivity v tomto roce. „Příspěvek zamýšlíme také jako motivační ekonomickou podporu spolků“, dodává Dušek, do jehož kompetencí spadá mimo jiné i oblast sportu.

Pro podání žádosti a výběr konkrétní aktivity slouží portál Aktivní město, který provozuje partner projektu, společnost Up Česká republika. „Rodiče si způsob zažádání o příspěvek i jeho uplatnění u poskytovatele táborů oblíbili. Celý proces mohou absolvovat komfortně od počítače nebo z mobilu,“ uvádí Mirka Urbanec, která má vedení programu v Up na starosti.

Web najdete na adrese www.aktivnimesto.cz. Pro přístup je potřeba si nejprve založit uživatelský účet, jehož následné ověření zabere 3–5 dní. Uživatelé, kteří získali příspěvek v programu Letní tábory s Pětkou, se již znovu registrovat nemusí. Použijí své přihlašovací údaje. Následně pak jednoduše zadají svoji žádost a vyjádří souhlas s podmínkami programu. To vše na několik „kliků“.

Žádosti o příspěvek je možné podávat od 4. září do 20. prosince 2020 a uplatnit ho za zvolenou aktivitu v systému od 7. září do 23. prosince 2020.

Přílohy ke stažení