MČ Praha 5 má pětičlenný kontrolní výbor

20/02/2009

Po dlouhém jednání zastupitelé MČ Prahy 5 zvolili na svém 15. zasedání dalšího člena kontrolního výboru. Zastupitelé opozičních klubů S.O.S. ODS, Strany zelených a KSČM opět nevyužili možnosti nominovat své kandidáty. Nejsilnější koaliční klub ODS navrhl poté kandidáty Jiřího Metelce (ČSSD), Růženu Peterkovou (KSČM) a Evu Hochheimerovou. Všichni tito kandidáti nominaci odmítli. V tajné volbě byl poté zvolen nadpoloviční většinou zastupitel Věnek Fořt. Na dotaz místopředsedy klubu ČSSD Michal Šestáka prohlásil na mikrofon, že jeho případ ještě nebyl dovyřešen.

Ctíme presumpci neviny. Věřím, že v případě negativního pravomocného ukončení jeho případu pan Fořt vyvodí osobní zodpovědnost. Volná tři místa byla nabídnuta k dispozici opozičním zastupitelům. To, že opět nevyužili možnosti nominovat své kandidáty, jen ukazuje, jaký mají zájem na práci v zastupitelstvu městské části,“ řekl starosta Milan Jančík.

„Pan Věnek Fořt nebyl naším kandidátem a není ani členem klubu ČSSD,“ vyjádřila se předsedkyně klubu ČSSD Vlasta Váchová.

Na dnešním zastupitelstvu byla také odvolána a jmenována nová tajemnice výboru. Předsedkyní kontrolního výboru se stala na prosincovém 14. zasedání ZMČ opoziční nezařazená zastupitelka Ing. Angela Morávková, místopředsedkyní nezávislá Eva Kalhousová, členy ing. Bohumil Dvořák (ČSSD) a Bc. Jan Hlaváček (ODS). Posledním, pátým, členem se stal v tajné volbě Věnek Fořt.