MČ Praha 5 má další partnerskou městkou část

13/07/2009

Starosta MČ Praha 5 Milan Jančík podepsal v pátek 9. července 2009 smlouvu o spolupráci a partnerství se starostou největší městské části Bratislavy- Petržalky Milanem Ftáčnikem. Slavnostní podpis smlouvy se uskutečnil při příležitosti pracovní návštěvy starosty a zastupitelů MČ Praha 5 v Bratislavě.

„Petržalka je městská část té naší velmi podobná. Vzájemná spolupráce se bude týkat nejen otázek veřejného a komunálního života, ale také projektů v oblasti kultury, vzdělávání a sportu,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Základní cíle partnerství obou městských částí se budou týkat například zapojení obou místních samospráv do národních i evropských projektů nebo výměny zkušeností v oblasti urbanistického rozvoje měst na lokální úrovni. Smlouva o partnerství vychází z principu vzájemné blízkosti českého a slovenského národa.

Informace o městské části Petržalka