MČ Praha 5 má další nové ulice

18/06/2008
MČ Praha 5 má od včerejšího dne další dvě nové ulice. Obě se nachází v katastrálním území Košíře. Pojmenování ulic bylo schváleno na jednání Rady hl. m. Prahy na doporučení místopisné komise. Komise při výběru názvů ulic byla vedena snahou omezit názvy předložkové a přihlížela i na historické motivy použité v minulosti.
„MČ Praha 5 se stále se úspěšně a dynamicky rozrůstá a stává se oblíbeným místem pro život, podnikání i odpočinek. Jedna z ulic v Praze 5 – Košířích ponese jméno Linhartova po Josefu Linhartovi, který byl na přelomu 19. a 20. století smíchovským starostou“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Linhartova – Josef Linhart byl smíchovským stavitelem a starostou na přelomu 19. a 20. století. Do roku 1921 patřila rodině Linhartů nedaleká usedlost Šmukýřka. Nová ulice vychází jihovýchodním směrem z ulice Beníškové proti ulici Karenově, lomí se severovýchodním směrem a slepě končí před železničním tělesem.
Lukavského – Prof. Radovan Lukavský, 1919 – 2008, herec a pedagog, profesor Akademie múzických

umění v Praze a člen činohry Národního divadla. Ulice vychází jižním směrem z ulice Beníškové proti ulici Průchově, lomí se k severovýchodu a slepě končí.

Nové názvy veřejných prostranství na území sedmi městských částí hlavního města Prahy schválila na svém 24. jednání Rada hl. m. Prahy dne 17. června 2008. Celkem dostalo nová jména dvanáct ulic a jedno náměstí.