MČ Praha 5: další herny se stavět nebudou

18/11/2009

Ministerstvo financí požádalo městskou část Praha 5 o vyjádření k provozu videoloterijních terminálů v objektu v motolské Kudrnově Ulici. Radní MČ Praha 5 možnost provozování herny na této adrese zamítli, v její blízkosti jsou totiž hned dvě mateřské školky.

„Praha 5 se snaží v souladu s celopražskou politikou redukovat počet heren a podobných zařízení na svém území,“ říká starosta Milan Jančík. „Jsme připraveni na stížnosti ze strany zřizovatele, za svým názorem si ale pevně stojíme,“ dodává.

Na žádost Ministerstva financí provedl odbor školství a kultury spolu s odborem živnostenským MČ P5 šetření, ze kterého vyplynulo, že herna by se nacházela jen pár metrů od MŠ Krteček a jen o ulici dále stojící MŠ Sluníčko, navíc přímo před objektem stojí dětské hřiště. Na základě těchto faktů fungování herny MČ Praha 5 nedoporučila.

Videoloterijní terminály jsou stále početnější, neboť jejich používání není v zákoně jmenovitě upravováno. Podle definice se totiž nejedná o výherní hrací přístroje. MČ Praha 5 se snaží na svém území herny, videoloterijní terminály a přidruženou činnost programově omezit.