Magistrát rozhodl o uzavírkách v ulicích Nádražní a Na Zlíchově a opětovně obešel MČ Praha 5, když ji při svém rozhodování o termínu neinformoval

14/03/2013

Dovolujeme si upozornit občany i návštěvníky Prahy 5, že od pondělí 18. 3. 00:30 do soboty 23. 3. 00:30 dojde k výluce tramvajového provozu v ulicích Nádražní a Na Zlíchově (tramvajová trať do Hlubočep a na Barrandov, v obou směrech). Součástí dopravních změn jsou také částečné uzavírky důležitých dopravních komunikací (viz níže).

Informace o plánovaných změnách radnice Prahy 5 obdržela ve čtvrtek 14. Března, výluka a uzavírka je plně v kompetenci Odboru dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy.

„Velice nepříjemně nás překvapilo, že se radnice Prahy 5 dozvěděla o rozhodnutí uzavřít důležité dopravní tepny a komunikace až úplně na poslední chvíli. Magistrát hl. m. Prahy by naopak měl využívat možnost sdělit takovéto informace městské části s dostatečným časovým předstihem, abychom stihli informovat jak občany, tak i návštěvníky Prahy 5. Bohužel tak ale magistrát neučinil,“ upozornil starosta Ing. Miroslav Zelený.

Součástí výluky jsou následující částečné uzavírky ulic:

• ulice Nádražní – zjednosměrnění ve směru z centra (úsek Moulíkova – Na Zlíchově)
  • ulice Na Zlíchově – zjednosměrnění ve směru do centra (úsek Křížová – Nádražní)
  • Dílčí uzavírky se zachováním obousměrného provozu budou probíhat také v křižovatce ulic Na Zlíchově a Nad Zlíchovem a v ulici Hlubočepské.

Nebude tedy možné jezdit z Hlubočep po ulici Na Zlíchově a Nádražní do centra. Objízdná trasa od Nádražní do Hlubočep bude vedena přes ulice: Strakonická – K Barrandovu – Geologická – Slivenecká – Kosořská – Hlubočepská. Ve směru od Hlubočep na Smíchov budou vozidla odkloněna přes ulici Křížovou. Současně bude umožněn průjezd ulicí Na Zlíchově k Lihovaru pouze s pravým odbočením na Strakonickou ve směru z centra.

Výluka se dotkne tramvajových linek 6, 12, 20 a noční 54. Tramvaje po celý pracovní týden nepojedou ze Smíchova na Barrandov, ale budou ve směru z centra končit na Smíchovském nádraží. Kdo bude chtít pokračovat dále, musí přestoupit na autobus. K dispozici budou dvě trasy, přímo od Smíchovského nádraží na Barrandov pojede linka X-12, která ovšem neobslouží oblast Zlíchova – zastaví na ČSAD Smíchov, Lihovaru a potom až na Geologické.

K cestě na Zlíchov budou muset cestující z tramvají vystoupit už Na Knížecí a pokračovat buď autobusem 120, který pojede po své obvyklé trase přes Zlíchov a Hlubočepy na Barrandov na Lochkov, popř. do Radotína, nebo linkou 128. Ta obvykle jezdí po polookružní trase z Hlubočep na Žvahov a zpět, během výluky ale bude začínat už Na Knížecí.

V případě dotazů doporučujeme obrátit se na MHMP, Odbor dopravních agend, Jungmannova 29, Praha 1.