Letošní Slavnosti škol představily novou kampaň “S nadhledem na síti”

Třetí ročník Slavností školy Prahy 5 se konal v sobotu 12. října 2019 v parku Portheimka. Akci již tradičně moderoval populární Martin Zounar a nechyběla na ní ani starostka Prahy 5, Renáta Zajíčková, zastupitel a předseda správní rady Vzdělávacího a informačního centra Praha 5 (VIC Praha 5), Jakub Blažek (oba za ODS) a ředitelka VICu Jana Frischmannová.

Během Slavností škol Prahy 5 měli rodiče, prarodiče i široká veřejnost možnost seznámit se se všemi aktéry v oblasti vzdělávání, kteří působí na celém území Městské části Praha 5 v rámci projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání II“. Školy, školky a další školská zařízení Prahy 5 se prezentovaly ve vyzdobených stáncích. Během celého dne se pódiu střídaly děti s nejrůznějšími divadelními či hudebními vystoupeními.

Novinkou v letošním roce bylo představení nové dlouhodobé kampaně Prahy 5 „S nadhledem na síti“. Cílem projektu je poukázat na závažnost tématu digitální gramotnosti. První část s názvem „Dětství online“ se zaměřuje na téma bezpečnosti dětí na internetu. Projekt představila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a zastupitel Jakub Blažek společně s režisérem Vítem Klusákem, který stojí za připravovaným dokumentem V síti. Více informací se mohli přítomní dozvědět také u informačního stánku Vzdělávacího a informačního centra Praha 5.

Ani letos nechyběl bohatý doprovodný program.Své umění dětem předvedl kouzelník Jan Komberec, zazpívali zpěvák Patrik Stoupa a kapela Černý ledňáček. V prostorách parku pak na hosty akce čekalo dětmi oblíbené malování na obličej, mohli si vyzkoušet sebeobranu nebo si třeba nechat vyrobit originální „psí zámky“ od VIP DOG TAGS.

Více informací o Slavnostech škol a novém projektu “S nadhledem na síti” najdete v reportáži níže.