Letní kino Zeď v MeetFactory promítá až do konce září

MeetFactory je neziskové mezinárodní centrum současného umění založené v roce 2001 umělcem Davidem Černým. V důsledku povodní v roce 2002 bylo nutné opustit původní prostory v Praze – Holešovicích a projekt byl vzkříšen o tři roky později v průmyslové budově v pražské čtvrti Smíchov, ve specifickém prostoru mezi dálnicí a aktivní železniční tratí. Program byl spuštěn po rozsáhlé rekonstrukci prostor v roce 2007.

Letní kino Zeď 2019 v MeetFactory spolupracuje s Českým rozhlasem Vltava a vzájemně je propojuje vnímání neodvratitelné environmentální hrozby. Při pohledu na postupující vývoj ekologických výstrah letošní letní kino nabízí vybrané filmy, které diváky nutí k zamyšlení nad změnami v přírodě a možnostmi jedince nastolený kurz usměrnit k lepšímu. Postavy v jednotlivých dílech doslova opěvují krásu a čistotu samotné přírody, což je kontroverzí  k doslova devastujícím následkům konzumního života dnešní populace.
„Výběr poukazuje na stav naší planety a na komplikovaný vztah člověka k ní. Postavy z uváděných filmů přírodu naší planety objevují, obdivují, jsou jí utváření, využívají ji, bojují s ní, bojí se jí a také ji devastují,” říká k dramaturgii Pavel Sladký, redaktor Českého rozhlasu Vltava.

Promítá se každou středu po setmění ( v červenci od 21:30 hodin, srpen a září od 20:30 hodin). Vstupné je volné a samozřejmostí jsou české i anglické titulky u promítaných filmů.

„Velmi si vážím toho, že můžeme spolupracovat s takovou kutlurní institucí jako je právě MeetFactory. Sofistikovaný umělecký program skvěle doplňuje kulturní nabídku v Praze 5. Jsem rád, že zde nacházejí podporu originální projekty napříč výtvarným a divadelním uměním a hudbou,” říká radní pro kulturu, Lukáš Herold (ODS).