Lepší zvuk i obraz v Prádelně! Oblíbené komunitní centrum má nové ozvučení a data projektor.

Mnozí z vás už znáte a pravidelně navštěvujete Komunitní centrum Prádelna v Holečkově ulici. Vzhledem k velkému množství vzdělávacích, kulturních i společenských akcí, které tam pořádají, udělá mnohým návštěvníkům Prádelny jistě radost dar, který centru v pondělí 9. prosince 2019 předala paní starostka Renáta Zajíčková (ODS). Jde o dataprojektor a mobilní ozvučení s bezdrátovými mikrofony. Oba dary převzala paní Helena Volechová, ředitelka CSOP Praha 5, pod které spadá i uvedené komunitní centrum. Prvními uživateli se také stali i přítomní senioři, účastníci jazykových kurzů.

Sama jsem Prádelnu několikrát navštívila a byla jsem nadšená tím, co lidé z místní komunity umí, s jakým zájmem se třeba právě senioři učí novým věcem a jak aktivně využívají program, který centrum nabízí. Věřím, že jim všem toto nové technické vybavení pomůže k ještě kvalitnější výuce i kulturním zážitkům,“ uvedla paní starostka, která za nápadem na technické dovybavení komunitního centra stojí a zařízení osobně vybrala.

Dataprojektor bude seniory využíván především při výuce v rámci různých pravidelných vzdělávacích kurzů, jako například kurzy práce s počítačem a digitální technikou, jazykové kurzy, kurzy digitální fotografie a grafiky, ale využije se i na workshopech a seminářích. Je možné ho také variabilně přemisťovat a tak funkčně doplní již stávající projektor nainstalovaný v divadelním sále. Mobilní řečnické ozvučení bude sloužit při přednáškách, cestovatelských, fotografických a komponovaných pořadech, navíc bude hojně využíváno i v pobytovém zařízení Na Neklance 15, což je další středisko CSOP Praha 5,“ doplnil radní pro sociální oblast Petr Lachnit (ANO), který dar centru předal spolu s paní starostkou.

Jak už bylo zmíněno, významnou část komunity Prádelny tvoří senioři. Pro ně nabízí komunitní centrum počítačové kurzy, internetovou kavárnu, hernu stolního tenisu, výtvarné workshopy, klub stolních her a mnohé další aktivity. Zázemí pro svoji činnost zde nalezl také Klub SENzačních SENiorů, Klub seniorů Pegas a seniorský taneční soubor Marietta.

Program Komunitního centra Prádelna je ale vyhledávaný všemi věkovými skupinami. Dětem a mládeži centrum nabízí různé hudební a taneční projekty, audio a video dílny, fotografické a poznávací výlety, různé formy doučování, nebo výtvarné dílny. Pro nejširší veřejnost jsou připraveny pravidelné výstavy v Galerii Prádelna a jejich vernisáže, cestovatelské a fotografické večery, koncerty, divadelní představení, semináře a přednášky.

Pokud ještě neznáte naše báječné Komunitní centrum Prádelna, nahlédněte do programu www.veselysmichov.cz, nebo rovnou přijďte na adresu Holečkova 38a, Praha 5 Smíchov.