Kuře vám pomůže poznat, jaké je to žít s handicapem

04/09/2013

V sobotu 7. září od 14:00 do 18:00 připravila Nadace rozvoje občanské společnosti pod záštitou starosty Miroslava Zeleného (UNP) zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi z Prahy 5. Jeho prostřednictvím chce nadace místním občanům představit nejen své sídlo, ale především sbírkový projekt Pomozte dětem, který je zaměřený na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé ČR.

Během odpoledne v sídle nadace Na Václavce 1135/9 projdou malí návštěvníci několika situacemi, které jsou inspirované životy dětí, kterým Kuře pomáhá.

Zájemci si vyzkouší, jaké je to žít s handicapem a jaké překážky jejich vrstevníci musí mnohdy překonávat. Čeká na ně například test z odezírání, cesta po Ariandnině niti, jízda na invalidním vozíku, stroj na brailovo písmo nebo ukázka canisterapie,” zve na záslužnou akci starosta Prahy 5 Miroslav Zelený (UNP).

Symbol nadace, žluté kuře, bude dětem během celého dne průvodcem a pomůže jim překonat všechny krkolomné situace. Na závěr proběhne kouzelnické představení a představení o. s. Loutky v nemocnici.