Kulturní sportovna Radlická zahájila sezónu. Nabízí nejen letní kino

Obyvatelé Prahy 5 mají k dispozici nové místo, kde se mohou pobavit a posedět. Kulturní sportovna Radlická v neděli 24. 5. 2020 zahájila provoz letního kina a zároveň představila program na nadcházející sezónu. Pro návštěvníky má připravené nejen letní kino, ale i večery s hudbou či tancem a pravidelné cestovatelské přednášky.

Program je postavený na základě ,Radlická žije’ a vždycky k tomu jsou jednotlivé dodatky – žije kulturou, hudbou, filmem atd. Pondělky by měly být věnované tanci, úterky a čtvrtky filmům, středy cestovatelským přednáškám a pátky hudbě. Budou se tu střídat DJs a kapely, takže všichni, kdo by si tady chtěli zahrát nebo vystoupit, tak určitě budou mít možnost a můžou se nám ozvat. Budeme rádi,“ říká Kateřina Šandová, organizátorka.

Prostranství před Radlickou kulturní sportovnou využije městská část Praha 5 pro nejmenší obyvatele Prahy 5. Pro děti a jejich rodiče připravila na poslední květnovou neděli, 31. 5. Dětský den.

Zvu všechny maminky s dětmi, aby si přišly sem do Radlické sportovny užít odpoledne. Bude tady cukrová vata, soutěže, dětská jóga a především se tady bude promítat i dětský film. Veškeré informace najdou na webu nebo Facebooku Prahy 5. Je to tady úžasné, krásné a doporučuji všem se tady zastavit,“ říká starostka Renáta Zajíčková.

Vzniklo zde hezké a milé místečko uprostřed developerského projektu. Radlické sportovně fandím, protože jsou to lidé, kteří umí z ničeho vybudovat něco moc fajn a hlavně to umí natáhnout lidi. Budu předkládat materiál do Rady, na základě kterého jim chceme přispět 50 tisíc korun na jejich aktivity,“  doplňuje Lukáš Herold, místostarosta MČ Praha 5, v jehož gesci je kultura.

Kompletní program najdete na Facebooku Radlické Kulturní sportovny.

Níže je ke zhlédnutí reportáž PRAHA TV ze zahájení promítání letního kina.