Kultivace přírodního parku Vidoule: Od analýzy k návrhu

02/05/2018

Jak se (ne)změní Vidoule?

Jak jsme vás již informovali, Městská část Prahy 5 se ve spolupráci s naším architektonickým ateliérem studiem reaktor pustila do kultivace Vidoule. Projekt má za sebou fázi analýz a nyní se pouštíme do návrhu, který představí, jakým směrem se má Vidoule ubírat. Náš cíl je jasný – vytvořit hodnotný veřejný park pro trávení volného času, sport a rekreaci.

Jak se projekt posunul?

Urbanisticko krajinářskou studii Vidoule zpracováváme v postupných krocích analýza – návrh – čistopis. Nyní jsme dokončili první fázi – tedy fázi analýz – kdy jsme s týmem zjišťovali důležité informace a zajímavosti ohledně Vidoule. Danou lokalitu jsme důkladně prozkoumali a zdokumentovali, nahlídli jsme do historie, analyzovali jsme vztahy a vazby na okolí, hledali krásy místní přírody a mnoho dalšího. Díky komentované prohlídce a průzkumům s veřejností se nám dostalo velmi cenné zpětné vazby od místních občanů. Věříme, že jsme právě těmito kroky společně našli pravé hodnoty Vidoule.

Výstupy analýz si můžete prohlédnout v brožurách, které jsme pro Vás ohledně Vidoule připravili – brožura analýzybrožura průzkumy s veřejností.

Sledujte dění ohledně Vidoule

Kompletní informace o dění na projektu Vidoule můžete sledovat na webu Městské části Prahy 5 v sekci Vidoule, nebo na facebookové stránce Park Vidoule (www.facebook.com/vidoule) a na facebookové stránce Městské části Prahy 5 (https://www.facebook.com/mcpraha5/).

Kdy se s námi můžete setkat?

V průběhu celé studie jsme stále otevřeni všem vašim postřehům a nápadům. Po předchozí domluvě vás rádi přivítáme u nás ve studiu reaktor v Holešovicích – kontaktovat nás můžete na emailu: vidoule@studio-reaktor.com

Těšíme se na spolupráci,

studio reaktor