Křest knihy „Slavné stavby Prahy 5 – Barrandov“

Ve středu 3. října 2018 byla slavnostně pokřtěna nová kniha nakladatelství FOIBOS BOOKS Slavné stavby Prahy 5 – Barrandov, která vznikla ve spolupráci s MČ Praha 5 a za její finanční podpory. Ne náhodou se křest knihy uskutečnil ve výstavním prostoru barrandovských ateliérů – Filmpoint, za účasti autorů a editorů knihy, zástupce starosty MČ Praha 5 Lukáše Herolda a generálního ředitele společnosti Barrandov Studio Petra Tichého.

 Slavné stavby Prahy 5 – Barrandov jsou dalším dílem známé edice Slavné stavby zmíněného nakladatelství FOIBOS BOOKS.

Nejen unikátní světoznámé filmové studio Barrandov, ale i barrandovská vilová zástavba a další stavby této čtvrti si zasloužily zvěčnit v tištěné publikaci. Především proto, abychom Barrandov jako celek docenili. Abychom pochopili jeho genius loci a jeho význam nejen pro Prahu 5 a nenechali ho jen tak „zmizet“ z povrchu pražského,“ uvedl Lukáš Herold.

Barrandov je unikátní skvost. Hlavní ideou knihy je popsat nejen stavbu samotnou, ale hovořit i o jejím staviteli, o tom, kdo ji nechal vystavět a o době, v níž vznikala,“ řekl mimo jiné pan Oldřich Janota, redaktor nakladatelství a dodal: „Jsem velice rád, že jsem pro knihu získal i Zdeňka Hölzela, architekta Sídliště Nový Barrandov, které považuji za velmi vydařené.“

Nově vydaný titul doplňuje knihu „Slavné stavby Prahy 5“ z roku 2005.

Na publikaci se podílel autorský tým znalců architektury, jakými jsou:

Petr Krajči, Patrik Líbal, Pavlína Dolejská, Pavel Jiras, Alena Křížková, Zdeněk Lukeš , Gabriela Minářová, Filip Šenk, Vladimír Šlapeta, Jan Zavřel a Jiří Podrazil.

Kniha je již nyní k dostání v Kotěrově centru architektury v Trmalově vile.