Král a císař Karel IV. opět navštíví Prahu 5 při své pouti na Karlštejn

29/05/2012

O víkendu 2. – 3. června 2012 se bude konat již 6. Ročník tradičního Královského průvodu. Trasa krále a císaře Karla IV., jeho ženy Elišky Pomořanské a celé královské družiny povede z Pražského hradu, přes Prahu 5 a dále skrze obce, které lemují cestu na hrad Karlštejn, kde Karel IV uloží císařské korunovační klenoty, posvátné symboly Svaté říše římské.

Na Smíchově, před kostelem sv. Václava, v 11:00, se Karel IV. setká se starostou MČ Praha 5, Radkem Klímou, který ho přivítá v dobovém kostýmu a pronese uvítací řeč. Na počest krále a císaře bude odehráno šermířské klání  a následně naražen sud piva ze Smíchovského pivovaru.

Očekává se, stejně jako minulý rok, bohatá návštěvnost ze strany občanů MČ.

Oproti loňskému ročníku jsme program rozšířili o utkání, představení tradičního smíchovského moku a o dobové kostýmy nejen pro starostu.

Více informací na kralovskypruvod.cz

Foto: archiv