Kostel sv. Václava ožije během Vánoc hudbou

17/12/2013

Městská část Praha 5 Vás zve na Novoroční koncert, který se uskuteční v kostele sv. Václava na  Smíchově v pondělí 30. prosince 2013 od 18.30 hodin.

Mezi účinkujícími se  představí například japonský flétnista Yoshimi Oshima, houslista Bohuslav Matoušek nebo varhaník Jaroslav Tůma, umělecký přednes pak Josef Somr.

Na programu jsou skladby světových skladatelů  J. S. Bacha, G. F. Händela, J. Bonneta, texty A. Schweitzera, J. J. Ryby, a dalších hudebních velikánů. Vstup na akci je volný.

Pokud jste příznivci vážné hudby, nenechte si ujít ani vánoční koncert Rybovy České mše vánoční Hej, mistře v podání Bach-Collegia Praha, který se uskuteční ve středu 25. 12. od 16.00 hodin v  kostele sv. Václava na Smíchově. Akce se koná pod záštitou radního Michala Šestáka (UNP). Vstupenky se budou prodávat hodinu před koncertem přímo v kostele nebo jsou k dostání v Infocentru Prahy 5 (Štefánikova 30).