Kontroly zákazu požívání alkoholu na veřejných prostranstvích se zvýší

23/01/2012

Městská část Praha 5 ve spolupráci s Městskou policií zvýší kontroly dodržování zákazu konzumace alkoholických nápojů na vybraných veřejných prostranstvích. Ty specifikuje vyhláška hl. m. Prahy č. 12 z roku 2008. Jde například o Újezd, prostranství u obchodního centra Nový Smíchov, Náměstí Kinských, Arbesovo náměstí a Štefánikovu ulici. Dále také o prostor mezi ulicemi Radlická, Za Ženskými domovy, Nádražní a Plzeňská. Konzumenty alkoholických nápojů bychom neměli potkávat také v Nádražní ulici, na křižovatce ulic Pod Žvahovem a Na Žvahově, na Tilleho náměstí, v Mozartově a v Plzeňské ulici (ke křižovatce s ul. Musílkova).

Vyhláška se týká také parků a ostatních veřejných zelení, jako například Nám. 14. října, okolí Portheimky, Sacré Coeur, U Smíchovského nádraží, Na Skalce, Santoška. Důvodem ke zvýšení kontrol je snaha vedení radnice o zvýšení bezpečnosti v problematických lokalitách a vytvoření kultivovanějšího prostoru. Konzumenti alkoholických nápojů navíc mohou ve všech zmíněných lokalitách navštívit mnohá restaurační zařízení, což i pro ně bude výrazně pohodlnější, než popíjení na ulici.