Kontrolní výbor MČ Praha 5 začíná fungovat

17/01/2009

Kontrolní výbor ZMČ Praha 5 v novém složení pod vedením nezařazené zastupitelky Angely Morávkové začal fungovat. Radu MČ Praha 5 o tom informovala na úterním zasedání nová předsedkyně. Druhého zasedání kontrolního výboru se jako hosté účastnili Jiří Gorčík, Ondřej Velek, Ondřej Gál, Lukáš Budín, Jiří Vitha a Jan Martinec.

„Probrali jsme s kolegy všech 35 takzvaných kauz na doporučení bývalého předsedy Kontrolního výboru. Na základě podkladů bylo doporučeno k prošetření 8 případů,“ informovala ing. Angela Morávková.

„Jsem přesvědčen, že Kontrolní výbor začíná konečně věcně a správně pracovat a stane se účinným nástrojem a poradním orgánem zastupitelům MČ Praha 5 a že na únorovém zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5 opoziční strany navrhnou své kandidáty,“ vyjádřil se starosta Milan Jančík.

Poprvé se sešel kontrolní výbor Zastupitelstva MČ Praha 5 v novém složení již 22.12.2008. Tuto schůzi vedla svolala a vedla nově zvolená předsedkyně nezařazená zastupitelka ing. Angela Morávková ihned po svém návratu ze služební cesty ze zahraničí. Předsedu a část členů kontrolního výboru zvolili na svém 14. zasedání zastupitelé MČ Prahy 5 a to na základě návrhů a jednání předsedů klubů politických stran zastoupených v Zastupitelstvu MČ Praha 5. Kontrolní výbor v novém složení bude mít 7 členů.

Předsedou kontrolního výboru se stala opoziční nezařazená zastupitelka ing. Angela Morávková, místopředsedkyní nezávislá Eva Kalhousová, členy ing. Bohumil Dvořák (ČSSD) a Bc. Jan Hlaváček (ODS). Kandidáti opozice se svobodně rozhodli a kandidaturu nepřijali.