Kontrolní výbor je opozici otevřený

26/01/2009

Starosta městské části Praha 5 Milan Jančík vyzval dopisem předsedy opozičních klubů politických stran zastoupených v ZMČ Praha 5, aby navrhli své kandidáty k doplnění kontrolního výboru.

„Kontrolní výbor ZMČ Praha 5 bude personálně plně obsazen na nejbližším, únorovém, zasedání zastupitelstva. Jedná se o tři dosud neobsazená místa,“ vyjádřil se starosta Milan Jančík. „Stále jsme připraveni spolupracovat s opozicí a čekáme na její nominace. Věřím, že opozice přestane šířit ovzduší nedůvěry a bude na můj dopis pozitivně reagovat,“ dodává.

Starosta požádal kolegy o písemné návrhy a to nejpozději do 19.2.2009, kdy proběhne schůzka předsedů politických klubů zastoupených v ZMČ Praha 5.

Kontrolní výbor ZMČ Praha 5 v novém složení pod vedením nezařazené zastupitelky Angely Morávkové začal fungovat. Druhého zasedání kontrolního výboru se jako hosté účastnili i představitelé opozice Ondřej Velek, Ondřej Gál, Lukáš Budín, Jiří Vitha a Jan Martinec.

„Probrali jsme s kolegy všech 35 takzvaných kauz na doporučení bývalého předsedy Kontrolního výboru. Na základě podkladů bylo doporučeno k prošetření pouze 8 případů,“ informovala ing. Angela Morávková.

Předsedou kontrolního výboru se stala opoziční nezařazená zastupitelka ing. Angela Morávková, místopředsedkyní nezávislá Eva Kalhousová, členy ing. Bohumil Dvořák (ČSSD) a Bc. Jan Hlaváček (ODS). Kandidáti opozice se svobodně rozhodli a kandidaturu nepřijali.