Konference „Naše evropské dědictví a budoucnost Evropy“

09/11/2018

Pod záštitou starosty Městské části Praha 5 Pavla Richtera a radního Městské části Praha 5  Radomíra Palovského  se konala při příležitosti oslavy „Dne Evropy – Schumannova dne“ v sále Zastupitelstva Městské části Praha 5 v dne 8. listopadu 2018 čtvrtá část konference s diskuzí.

Úvodní slovo měl radní Městské části Praha 5 Radomír Pavlovský, referáty přednesli docentka Lucie Sedmihradská, radní Městské části Praha 10 na téma „Příjmy územních samospráv“, profesor ekonomie Francisco Estrada Millán z Complutense University of Madrid na téma „Rozdělování daní“ a Eduard Outrata, bývalý předseda Českého statistického úřadu, který oba příspěvky shrnul.

Ing. Ivo Kaplán, generální sekretář Unie evropských federalistů a předseda Evropského institutu Renaissance konferenci moderoval.

Jako hosté konferenci pozdravili Maria Quispeová, manželka českého velvyslance v Kolumbii a europoslanec Jaromír Kohlíček. Na závěr zaznělo poděkování Městské části Praha 5 za možnost uspořádání cyklů přednášek na půdě radnice a bylo vysloveno přání o pokračování i v příštím roce