Konference ePraha a perspektivy e-governmentu

03/05/2010

Dne 21. 4. 2010 se Magistrát hl. m. Prahy stal místem konání zajímavé a především velice významné konference při příležitosti ocenění Prahy za úroveň elektronické veřejné správy.

Město Praha získala cenu World e-Government Award za výborné druhé místo v celosvětovém měřítku. Posuzování probíhalo ze stovky světových měst.

Při příležitosti předání tohoto významného ocenění byly také vyhodnoceny webové prezentace všech 22 městských částí. Hodnocení probíhalo v září minulého roku a měřítkem byla metodologie 100 City Survey, vyvinutá na půdě E-Governance Institute při Rutgers University.

Ve vyhodnocování jednotlivých městských částí se v celkovém pořadí umístila Městská část Prahy 5 na krásném čtvrtém místě. Cenu za toto výjimečné umístění přebral z rukou Ing. Milana Richtera (radní pro informatiku na MHMP) Ing. Jan Skalický (člen zastupitelstva a místopředseda Komise pro informatiku na MČP5), jakož zástupce MČP5 v oblasti informatiky. Výborné hodnocení MČP5 získala v kategorii Zabezpečení, ve které vysoce předčila webové stránky ostatních městských částí.

„Pro naší městskou část je oblast zabezpečení velkou prioritou. Služby, které vám nabízíme na našich webových stránkách, by se bez zabezpečení neobešly. Pro MČP5 je to velmi cenné ohodnocení a zároveň motivace pro další zdokonalení či zavedení stále kvalitnějších a užitečnějších inovací v oblasti veřejné správy,” řekl při předávání cen pan Ing. Jan Skalický.