Koně městské policie na MČ Praha 5 vyráží do služby

28/05/2008
MČ Praha 5 Vás zve na slavnostní křest starokladrubských koní zakoupených MČ Praha 5 pro hlídkovou službu městské policie. Předání koní do výkonu služby je zároveň součástí „Dětského dne s městskou policií“, který organizuje MČ Praha 5 společně s Obvodním ředitelstvím MP Praha 5. Pro žáky základních škol z Prahy 5 jsou připraveny různé soutěže a také ukázky výzbroje a výstroje městské policie, hasičů a armády.
Akce se uskuteční v pátek 30. 5. 2008 od 12:00 v prostorech před Obvodním ředitelstvím Městské policie Praha 5, Holečkova 31. Záštitu nad akcí převzal 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Mgr. Rudolf Blažek. Slavnostního ceremoniálu se také zúčastní herec Luděk Sobota, starosta MČ Praha 5 Milan Jančík a Milan Kudrys, předseda bezpečnostního výboru.
Před předáním koní proběhne od 11:00 na radnici MČ Praha 5 setkání vedení městské části Praha 5 v čele se starostou Milanem Jančíkem s hercem Luďkem Sobotou u příležitosti jeho životního jubilea.
Nová jména koní vzešla z návrhů žáků základních škol. Zároveň proběhne vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže MČ Praha 5 na téma „Městská policie a kůň“.
Plemeno vybraných koní pocházejících z Národního hřebčína v Kladrubech je u Městské policie hl.m. Prahy již s úspěchy využíváno. Koně budou ustájeni na dostihovém závodišti Velká Chuchle. Strážníci nové pomocníky využijí při hlídkování v Prokopském a Dalejském údolí, v parcích Klamovka, Mrázovka a v dalších vybraných lokalitách Prahy 5.