Koncerty vážné hudby pro Prahu 5

23/04/2008
MČ Praha 5 připravila další pokračování koncertů vážné hudby. V sérii čtyř koncertů bude účinkovat Pražská komorní filharmonie, Pardubická komorní filharmonie a poprvé v tomto cyklu i Moravská filharmonie Olomouc. Dále vystoupí Orchestr města Córdoby a umělci      ze Španělska, Izraele a Koreje. Filharmonie zahrají tóny A. Dvořáka, W.A. Mozarta, F. Schuberta, D. Šostakoviče, F. Mendelssohn-Bartholdyho, R. Schumanna, S. Prokofjeva a dalších.
„Stejně jako v letech minulých i v tomto roce pokračujeme v cyklu koncertů vážné hudby, kterými se Městská část Praha 5 hrdě hlásí k odkazu našich předků,“ řekl k projektu starosta Milan Jančík. „Setkali jsme se s velkou odezvou, věřím, že máme na co navazovat a jsem potěšen, že Praha 5 je spojována nejen se slovy dynamicky se rozvíjející část Prahy, ale také jako místo, kde kvalitní hudba a kvalitní kultura mají svůj prostor.“
„Připravujeme již třetí ročník těchto koncertů. Je prestižní záležitost vystoupit na některém z nich a zájem projevují renomovaní čeští i zahraniční umělci. Letošní sezona, dramaturgie i jména umělců jsou toho důkazem,“ informoval zástupce starosty MČ Praha 5 Lukáš Herold.
„Těší mě vzrůstající zájem o naše koncerty i atmosféra, která je doprovází. V roce 2008 jsme pro posluchače přichystali několik hudebních překvapení. Dramaturgie večerů je sestavena tak, aby vyhověla nejen stálým návštěvníkům, ale aby motivovala i další milovníky vážné hudby k návštěvě koncertů,“ dodává zastupitelka Eva Kalhousová.
Cyklus koncertů se koná v Národním domě na Smíchově a začíná vždy v 19:30
  • 29. 04. 2008    Moravská filharmonie Olomouc
  • 03. 06. 2008    Komorní filharmonie Pardubice
  • 25. 09. 2008    Pražská komorní filharmonie
  • 20. 11. 2008    Orchestr města Córdoby
Pozvánky na koncerty budou k dispozici ve vrátnici Národního domu na Smíchově a v informačním centru Městské části Praha 5, Štefánkova 13-15, Praha 5.