Koncerty vážné hudby na Praze 5

14/04/2009

MČ Praha 5 připravila další pokračování koncertů vážné hudby. Program koncertů je sestaven ze světových i domácích klasických autorů a navazuje na minulé koncertní sezony. Připomíná slavná výročí – narození F. Mendessohn – Bartholdyho – 1809-1847 a úmrtí Bohuslava Martinů – 1890-1959. Nabídku k účinkování přijali přední čeští interpreti Gabriela Demeterová, Jiří Bárta, Jiří Kollert, Ivan Kusnjer. Vedle populárního dirigenta Leoše Svárovského vystoupí Petr Altrichter a mladý šéfdirigent PKF Jakub Hrůša.

Koncerty pro Prahu 5 vstupují již do třetího ročníku svého trvání. Jsou veřejností velmi oblíbené, průměrná návštěvnost je cca 600 posluchačů.

„Při organizování koncertů se setkáváme s velkou odezvou občanů. Věřím, že máme na co navazovat a jsem potěšen, že Praha 5 je spojována nejen se slovy dynamicky se rozvíjející část Prahy, ale také jako místo, kde kvalitní hudba a kvalitní kultura mají svůj prostor,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

„Připravujeme již čtvrtý ročník těchto koncertů. Je prestižní záležitost vystoupit na některém z nich a zájem projevují renomovaní čeští i zahraniční umělci. Letošní sezona, dramaturgie i jména umělců jsou toho důkazem,“ informoval zástupce starosty MČ Praha 5 Lukáš Herold.

„Těší mě vzrůstající zájem o naše koncerty i atmosféra, která je doprovází. Dramaturgie večerů je sestavena tak, aby vyhověla nejen stálým návštěvníkům, ale aby motivovala i další milovníky vážné hudby k návštěvě koncertů,“ dodává zastupitelka Eva Kalhousová.

Cyklus koncertů se koná v Národním domě na Smíchově a začíná vždy v 19.30 h.

První z nich bude 16.04.2009 koncert Pražské komorní filharmonie:

• G. Rossini: předehra k opeře Hedvábný žebřík
  • L.v. Beeethoven: Klavírní koncert G Dur
  • F. Mendelssohn – Bartholdy: Symfonie č.3 „Skotská“
  • Sólista: Jiří Kollert – klavír
  • Dirigent: Leoš Svárovský
  • Orchestr: Pražská komorní filharmonie

Mediálním partnerem koncertů vážné hudby jsou Hudební rozhledy.

Pozvánky na koncerty budou k dispozici ve vrátnici Národního domu na Smíchově a v informačním centru Městské části Praha 5, Štefánkova 13-15, Praha 5.