Kompletní program Týdne nevládních neziskových organizací

20/09/2011

Více než padesát nevládních neziskových organizací představí svoje aktivity veřejnosti během pátého ročníku Týdne nevládních neziskových organizací (TNNO), který se uskuteční ve dnech 21. – 24. září 2011 na pěší zóně Anděl v Praze 5. Akce pod záštitou starosty MUDr. Radka Klímy bude zdarma přístupna veřejnosti každý den od 13.00 do 18.00 hod. Návštěvníci se seznámí s činnostmi jednotlivých nevládních neziskových organizací.

Kompletní program akce si můžete stáhnout níže v podobě plakátu.

TNNO v Praze 5 je určen široké veřejnosti. Osloví každého, kdo má zájem se dozvědět o aktivitách organizací v neziskovém sektoru. Maminky zde mohou najít aktivity jak pro své děti, tak i pro ně samotné. Představuje aktivity organizací pomáhající lidem se zdravotním či duševním handicapem, lidem v nouzi a mnoho dalších. Zaměřuje se i na lidi bez práce a inspiruje k aktivnímu a hodnotnému využití volného času.

„Nové vedení radnice Prahy 5 letos poprvé vyzvalo všechny subjekty neziskového sektoru, aby se do akce zapojily. Díky této veřejné výzvě dostaly prostor i organizace, které se minulých ročníků neúčastnily. Počet zájemců je pro nás příjemným překvapením“ doplnil starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma.

Na akci budou zastoupeny nejrůznější obory rozmanitého neziskového sektoru. Bude možné se více dozvědět o lidských právech i o problémech třetího světa, o volnočasových aktivitách pro děti i seniory, o pomoci chudým i handicapovaným a mnoha dalších tématech týkajících se současné společnosti. Vedle organizací působících převážně v Praze 5 se představí významné organizace s mezinárodní působností. Své prezentační stánky organizace doplní prodejem s výrobky fair–trade a chráněných dílen.

„Rok 2011 je Evropským rokem dobrovolnictví. Dobrovolnictví bude proto jedním z hlavních témat Týdne nevládních neziskových organizací a bude mu věnováno páteční odpoledne. Na pódiu se vystřídají zajímaví hosté, kteří veřejnosti představí pestrou škálu příležitostí, jak je možné pomoci a stát se dobrovolníkem“ přiblížila část programu zastupitelka Mgr. Diana Bubníková.

Součástí veletrhu bude bohatý doprovodný program zahrnující přednášky, prezentace a další aktivity, od dětského koutku přes tvůrčí dílny až po kulturní program na pódiu. Svá vystoupení předvedou děti z MŠ Kurandové a MŠ Lohnického z Barrandova, z MŠ a ZŠ Grafická, ze ZŠ V Remízku, ze ZŠ Plzeňská a jiní.

Přílohy ke stažení