Koalice na Praze 5 jedná o dalších protikrizových opatřeních

25/08/2009

Představitelé MČ Praha 5 v pondělí 24. 8. 2009 jednali o dalších možnostech zmírnění dopadů finanční krize na obyvatele a podnikatele na MČ Praha 5. Jedním z hlavních kroků by měla být sleva na nájemném v obecních bytech pronajímaných městskou částí. Dále jednali o možnostech nezvyšování nájemného z pronájmu nebytových prostor.

„Protikrizové opatření Prahy 5 budou dalším vstřícným krok pro občany městské části, mladé začínající rodiny s dětmi, seniory, podnikatele a živnostníky. V koaličních jednáních se snažíme dospět k nejrozumnějšímu řešení. To se bude týkat roku 2010,“ prohlásil starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. „Na začátku roku 2009 jsme schválili plošné slevy nájemného v prostorách v majetku městské části a reagovali tak na ekonomický vývoj ve společnosti a předpokládaný dopad krize na spotřebu domácností. Vedení městské části nalezlo konsensuální způsob podpory domácností a podnikatelů s mírným dopadem na rozpočet městské části.“

Na setkání koaličních klubů se také jednalo o bytové politice MČ Praha 5. Připravovaný materiál by měl být předložen Zastupitelstvu MČ Praha 5. V případě schválení by měl platit do roku 2012.