Knihovna Na Skalce v Praze 5 zůstane

28/08/2007

Městská část Praha 5 na základě informací ředitele Městské knihovny v Praze rozhodla o finančním příspěvku 250 tisíc Kč na provoz veřejné knihovny Na Skalce. Ředitel MKP informoval dopisem radního pro kulturu MČ Praha 5 o nadměrných nákladech na provoz knihovny a o uvažované optimalizaci sítě kníhoven, která by se pravděpodobně dotkla tohoto tradičního poskytovatele knihovnických a inrformačních služeb.

„Rozhodli jsme se podpořit tuto veřejnou službu. Knihovna Na Skalce se zaměřuje především na děti, mládež a seniory, kteří tvoří více než polovinu čtenářů a má v Praze 5 své stálé místo,“ sdělil starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Knihovna Na Skalce je v prostoru soukromého majitele. Městská knihovna v Praze konstatovala, že náklady na provoz této pobočky jsou pro její rozpočet nadměrně zatěžující. S ohledem na vysokou návštěvnost knihovny se Rada městské části Praha 5 rozhodla finančně tento subjekt podpořit a částečně stabilizovat.

„Knihovna plní funkci nejen výpůjčitele knih, ale také se jedná o komunikační centrum, které by v této lokalitě v Praze 5 nacházelo jen těžko náhradu,“ dodal radní pro kulturu MČ Praha 5 Michal Tuček.

V letošním roce se keni 31.5.2007 konalo v knihovně Na Skalce mimo jiné 37 akcí s účastí 453 osob.