KC Prádelna nabídne výstavu Příběhů našich sousedů

22/04/2014

V březnu skončil půlroční žákovský dokumentaristický projekt Příběhy našich sousedů, který probíhal ve spolupráci našich základních škol a občanského sdružení Post Bellum. Nejlepší práce budou představeny veřejnosti v KC Prádelna v rámci výstavy pod záštitou Marie Ulrichové-Hakenové od 23. do 30. dubna.

Projekt přivedl žáky k pamětníkům z Prahy 5, kteří vzpomínali na válku, holocaust nebo perzekuci komunistickým režimem. Žákovské týmy natočily s pamětníky audio nebo video záznam jejich vzpomínek, který publicisticky zpracovaly do formy ucelených životních příběhů.

Vyvrcholením projektu je závěrečná veřejná prezentace žákovských týmů v KC Prádelna, kde zapojené dětské týmy představí příběh pamětníka, který v rámci své práce zpracovaly,“ informuje zástupkyně starosty Marie Ulrichová-Hakenová, která nad akcí převzala záštitu.

Vernisáž výstavy se uskuteční 23. dubna od 16:00. Více informací na pametnaroda.czpribehynasichsousedu.cz