JAZZ ON5 – Mezinárodní jazzový festival v Jazz Docku

14/10/2015

Od 20. října do 24. října 2015 proběhne již sedmý ročník úspěšného Mezinárodního festivalu JAZZ ON5. Vystoupí interpreti z USA, Velké Británie, Nizozemska, Francie, Izraele, Austrálie, Slovenska i ČR.

Hlavními hvězdami festivalu budou saxofonista Chris Potter, trumpetista Avishai Cohen a zpěvačka Becca Stevens.

Na své si také přijdou příznivci moderního jazzu, kteří budou moci shlédnout např. koncerty britského saxofonisty Andy Schofielda nebo významného českého kontrabasisty Jaromíra Honzáka. Celé hudební spektrum festivalu doplní ještě kytarista a zpěvák Zdeněk Bína se svým projeketem Bird Live nebo Kirill Yakovlev s kapelou Cirilic.

Festival bude též obohacen o dva workshopy, australské zpěvačky Michelle Nicolle a našeho předního jazzového kytaristy Libora Šmoldase. Oba vyučující budou samozřejmě též interprety festivalu. Workshopy jsou zaměřeny na dětské posluchačstvo, tedy mají děti vstup zdarma.Každý festivalový večer se budou konat dva koncerty v žánrově pestrém rozpětí, tedy si během tohoto nabitého kulturního týdne přijde na své každý divák – ať už obyvatel MČ Praha 5, Prahy, nebo obecně celé ČR potažmo Evropy.

Spolupořadatelem sedmého ročníku mezinárodního jazzového festivalu je MČ Praha 5 a agentura W & M production s.r.o.

Místo konání festivalu, detailní informace o interpretech a informace o vstupném naleznete zde www.jazzdock.cz