Informace z  MČ Praha 5 i ve Štefánikově pasáži

26/06/2008
MČ Praha 5 rozšířila portfolio informačních kanálů, které využívá pro informování obyvatel a návštěvníků městské části. Informace o dění v Praze 5 nyní získají prostřednictvím televizorů umístěných nejen v budovách úřadu, ale i ve Štefánikově pasáži Obchodního centra Nový Smíchov v Praze.
„Městská část reaguje pružně na nové možnosti informování a snaží se co nejvíce přiblížit dění na pětce veřejnosti,“ sdělil starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Obrazovky přenášejí informace o stavu ovzduší v městské části, informace z radnice a předpověď počasí. Struktura vysílání je nyní v testovacím provozu a do budoucna se rozroste o široké spektrum informací. Obrazovky jsou již od podzimu umístěny v budovách úřadu ve Štefánikově ulici a na náměstí 14.října a dále v poliklinice v Krškově ulici.
„Sledování stavu  ovzduší na Praze 5 je důležitou součástí programu na snižování exhalací na našem obvodu, hodnoty spadu v mnoha ukazatelích přesahují hygienické normy“ informoval zástupce starosty MČ Praha 5 Jan Smetana.
Obrazovky budou v obchodním centru minimálně tři roky, právě na toto období je uzavřena smlouva. Nájemné za umístění těchto zařízení je sjednané na symbolickou částku ve výši 1,- Kč za čtvrtletí. Obrazovky jsou napájeny z prostor MČ Praha 5 a nevznikají tak zde žádné další náklady na elektrickou energii, ani na internetové připojení.