Informace z 5. zasedání Rady MČ Praha 5 ze dne 7. 12. 2010

08/12/2010

Rada MČ Praha 5 se zabývala výsledky hospodaření Městské části Praha 5 za I. – III. čtvrtletí roku 2010. Rozbor hospodaření Rada MČ Praha vzala na vědomí.

Rada MČ Praha 5 podpořila Svaz důchodců ČR – místní organizaci Praha 5, a schválila tomuto občanskému sdružení finanční příspěvek ve výši 20.000 Kč na činnost organizace. Svaz důchodců je občanským sdružením, které působí na Praze 5 již dvacátým rokem a věnuje se seniorům bydlícím v obvodu páté městské části.

Dále Rada MČ Praha 5 odsouhlasila finanční příspěvek 150 tisíc Kč na částečné pokrytí provozních nákladů roku 2010 pro Městskou knihovnu v Praze na provoz tří poboček na území městské části Praha 5. Jedná se o knihovnu na Barrandovském sídlišti ve Wassermannově ulici a další dvě pobočky v ulici Musílkova. Příspěvek musí ještě odsouhlasit zastupitelé MČ Praha 5.

Několik bodů se také týkalo privatizace bytového fondu. Privatizace bytů MČ Praha 5 stále pokračuje, dochází ale k mírnému zpoždění konečného termínu rozhodnutí z důvodu aktuálně probíhajícího auditu, který zahájilo nové vedení radnice. Obyvatelé, jejichž byty se privatizují, budou průběžně informováni.