Informace pro občany MČ Praha 5 o průzkumu dopadů zvyšování regulovaného nájemného

10/09/2009

V těchto dnech začíná firma STEM/MARK, a.s., která průzkum realizuje, rozesílat téměř 12 000 seniorů žijícím v naší městské částí a kterým je 65 a více let dotazník, který obsahuje otázky například na velikost bytu, výši nájemného, ale i  na výši nákladů na služby spojené s bydlením a hlavně otázku na výši příjmů seniorských domácností. Celý dotazník, který je naprosto anonymní, poslouží ke zpracování základních informací o tom, jak se především seniorské domácnosti „vypořádaly“ s jednostrannou deregulací nájemného. Vzhledem k velikosti cílové skupiny podá objektivní informace o situaci seniorů a jejich problémech spojených s problematikou bydlení.

Tento průzkum je v Praze naprosto ojedinělou záležitostí a proto prosíme všechny občany, kterým dotazník bude doručen, o jeho vyplnění a odeslání v přiložené obálce firmě STEM/MARK, a.s., která hradí náklady na poštovné v plné výši.