Informace o dění v Praze 5 hledají občané stále častěji na internetu

27/08/2013

Obyvatelé Prahy 5 při vyhledávání informací o dění v městské části stále častěji navštěvují webové stránky či Facebook. Vyplývá to z červnového výzkumu veřejného mínění, které provedlo vedení radnice Prahy 5 i z návštěvnosti webových portálů – například stránky radniční televize TVP5 navštívilo v červnu o 13 818 návštěvníků více než v červnu roku 2012.  Nejdůležitějším zdrojem informací však i nadále zůstává radniční měsíčník „Pětka pro vás“, jenž pravidelně čte 75 % obyvatel, a regionální média.

„Současná moderní doba se samozřejmě promítá i do komunikace komunálních politiků s občany. Například Facebook či Twitter sleduje 15 % občanů, na veřejné schůze či slyšení chodí 8 %. Digitální média nám navíc pomáhají s aktuálním informováním občanů, což se například velmi osvědčilo během červnových povodní, kdy jsme poskytovali informace v on-line režimu. Návštěvnost oficiální stránky úřadu na Facebooku (facebook.com/UMCPraha5) překonala hranici 3000 návštěvníků a podávání aktuálních informací se projevilo i na velmi kladném hodnocení spokojenosti dvou třetin občanů s komunikací během povodní. Na druhou stranu naši obyvatelé mají rádi i tradiční tištěná média – ať již jde o regionální deníky či náš měsíčník,“ zhodnotil starosta Prahy 5 Miroslav Zelený (UNP).

Nejpodstatnějším zdrojem informací je zdarma distribuovaný měsíčník „Pětka pro vás“, který zná 93 % procent a pravidelně jej čte 75 % občanů. Po něm následují regionální pražská média a webové stránky a internet. Nejmenší zásah mají naopak veřejné schůze, semináře a osobní setkání se zastupiteli či politiky, které využívá přibližně 8 % obyvatel Prahy 5.

Rostoucí sledovanost zaznamenává také radniční internetová televize tvp5.cz. Zatímco před rokem ji sledovalo 2,6 % obyvatel, po roce je to již 12,7 %.