Infocentrum Prahy 5 nabízí cyklus přednášek pro podnikatele

18/03/2013

Infocentrum Prahy 5 o.p.s. nabídne na přelomu března a dubna cyklus přednášek určených především zástupcům firem z malého a středního podnikatelského sektoru. Přednášky se uskuteční v blocích 26. a 27. března a 2. dubna, vždy od 17:00 do 20:00 hodin přímo v prostorách Informačního centra Prahy 5 ve Štefánikově ulici 249/30.

„Přednášky jsou zaměřeny na aktuální problematiku, kterou řeší většina zaměstnavatelů bez rozdílu velikosti podniku. Odborní lektoři představí možnosti finanční motivace zaměstnanců v podobě firemních benefitů v kontextu jejich zdanění, upozorní na podnikatelská rizika a možnosti jejich předcházení včetně pohledu na možné zajištění před nimi. V neposlední řadě jistě zaujme přednáška o možnostech financování firmy, během které se účastníci seznámí s novinkami v oblasti úvěrů u bankovních institucí napříč trhem. Věříme, že tyto aktivity Informačního centra Prahy 5 místní podnikatelé ocení,“ přiblížil zajímavý program ředitel infocentra a zastupitel Prahy 5 Bc. Milan Mrštík.

Témata přednáškových bloků:

• 17:00 – Finanční benefity pro zaměstnance a jejich daňová problematika
  • 18:00  Podnikatelská rizika a jejich zajištění
  • 19:00  Financování podniku a úvěry pro podnikatele

Anotace jednotlivých přednášek

Finanční benefity pro zaměstnance a jejich daňová problematika

motivace zaměstnanců, představení a rozlišení nefinančních a finančních benefitů, příspěvky do finančních produktů – důchodové spoření, životní pojištění, ostatní finanční produkty, optimalizace mezd za pomoci příspěvků zaměstnavatele na produkty důchodového spoření a životního pojištění – pohled zaměstnance i zaměstnavatele, výhody a nevýhody, systém cafeterie jako budoucnost řešení zaměstnaneckých výhod

Podnikatelská rizika a jejich zajištění

rizika spjatá s podnikáním, eliminace rizik, odpovědnost podnikatele vs. odpovědnost zaměstnance, zajištění proti rizikům = pojištění, co lze a nelze pojistit, praxe – od sběru dat pro tvorbu nabídek pojištění až po likvidaci pojistných událostí, individuální pojištění rizik

Financování podniku a úvěry pro podnikatele

možnosti financování podniku, výhody a nevýhody jednotlivých forem financování, účely financování vs. vhodné finanční produkty, praxe na českém bankovním trhu, novinky a zajímavosti v oblasti úvěrů bankovních institucí napříč trhem

Profily přednášejících

Ing. Hana Vincencová
Financial Advisor, Fincentrum a.s.

Absolvovala VŠE v Praze. Má za sebou několikaletou praxi ve významné společnosti v oboru finančního poradenství. Zabývá se komplexním finančním poradenstvím pro jednotlivce, rodiny, podnikatele i velké korporátní klienty. Má zkušenosti z oblasti poradenství zaměstnancům, odborům, managementu ve firmách dle konkrétních požadavků (důchodová reforma, finanční gramotnost, finanční plánování, finanční benefity s příspěvkem zaměstnavatele, odpovědnost zaměstnance za škodu, genderová směrnice, dluhové poradenství aj.).

Ing. Jiří Wágner
Senior Financial Advisor, Fincentrum a.s.

Absolvoval VŠE v Praze. Je autorem několika článků a textů o investiční a finanční problematice. Má zkušenosti jako lektor ekonomicko-právního základu pro účastníky kurzů pořádaných Zařízením pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Více informací naleznete na infopraha5.cz