II. ročník mezinárodního fotbalového turnaje vyhrála Slavia

V Praze 5 se v úterý 18. června 2019 a ve středu 19. června 2019 odehrál II. ročník mezinárodního fotbalového turnaje chlapců ve věkové kategorii U11 s názvem International Football Summer Prague Cup 2019  (IFSP Cup 2019 )  v areálu fotbalového klubu Motorlet.

O putovní pohár International Football Summer Prague Cup 2019 se utkali hráči mladší 11 let z 12 sportovních klubů světa (hráči a hráčka ze Slovenska, Rumunska, Srbska, Polska, Číny, Maďarska a České republiky).  Zápasy se hrály ve zkráceném čase 20 minut a finální klání se odehrálo ve středu 19. června.

Na pomyslných „bednách“ se tento rok umístily tyto týmy: FC Petržalka Akadémia (3. místo), kteří se celý turnaj usilovně snažili obhájit loňské první místo, FK Legia Warszawa (2. místo) a zlatými medailemi byli dekorováni hráči z pražského týmu Slavie. Putovní pohár, který pro tento rok zůstává v České republice společně předali starosta Daniel Mazur (Piráti), radní Štěpán Rattay (Piráti), předseda FK Motorlet Rudolf Blažek a ředitelka turnaje Karolína Ciml Preislerová.

„Je tady 12 týmů, 6 zahraničních a 6 českých. Hraje si zde každý s každým, což je nejspravedlivější systém. Má to prestiž a úroveň. Přirovnal bych to spíše k reprezentační akci,“ řekl Marek Opočenský, hlavní trenér mládeže Motorlet Praha.

„Vzali jsme to na svá bedra. Je to skvělá věc, rozvoj kopané od raného věku. Myslím si, že to jsou dobře vynaložené prostředky,“ řekl Štěpán Rattay (Piráti), radní MČ Praha 5.

„Nejdůležitější je, že se tady sešli z mnoha zemí a měst. Měli možnost se i porovnat,“ řekl Daniel Mazur (Piráti), starosta MČ Praha 5.

 

Zleva: radní Štěpán Rattay, bývalý reprezentant ČR Radoslav Kováč a starosta Daniel Mazur.