II. ročník mezinárodního fotbalového turnaje na počest Jedreka Szwajkerta ve Varšavě

05/10/2017

Fotbalové družstvo staršího přípravného ročníku 2007 FK Motorlet Praha se ve dnech 21.9. -24. 9. 2017 se zúčastnilo II. ročníku mezinárodního fotbalového turnaje na počest Jedreka Szwajkerta ve Varšavě, na který bylo pozváno na základě spolupráce mezi Městskou částí Praha 5 a Žoliborz. Szwajkert byl jedenáctiletý chlapec, který byl zabit nacisty při pomoci zraněným během Varšavském povstání.

Turnaje se účastnilo celkem 12 týmů, 10 týmů bylo z Polska, po jednom týmu z Maďarska a z Česka. Turnaj byl rozlosován na dvě skupiny po šesti týmech. Mužstvo FK Motorlet se ve své skupině umístilo na 2. postupovém místě se čtyřmi vítězstvími a jednou prohrou. V následném osmifinále pak mužstvo FK Motorlet opět zvítězilo nad polským týmem 3:0 a postoupilo do čtvrtfinále, kde se rozhodovalo o finálových soupeřích. V tomto utkání již byla vidět fyzická a herní vyzrálost starších hráčů polského týmu fotbalové školy Legie Varšava proti týmu Motorletu, a ten po velmi bojovném zápase podlehl soupeři 2:1 a čekalo ho utkání o 3. a 4. místo s týmem z Maďarska. Mužstvo Motorletu tento následný zápas vyhrálo 2:0 a tím se celkově umístilo na 3. místě. Mužstvo FK Motorlet Praha včetně realizačního týmu vzorně reprezentovalo nejen svůj klub, ale také Městskou část Praha 5 a především Českou republiku, jako jeden ze zúčastněných mezinárodních týmů.

Mužstvo FK Motorlet Praha ročník 2007 děkuje Městské části Praha 5 a pořadateli turnaje Městské částí Varšava Žoliborz za příjemně společně strávený čas plný sportu, kultury a obohacujícího zážitku z Muzea Varšavského povstání a těší se na další přátelské a sportovní setkání.

Přílohy ke stažení