Hřiště na Barrandově bylo slavnostně otevřeno

10/12/2015

Ve středu 9. prosince proběhlo znovuotevření zrekonstruovaného školního hřiště na Barrandově. Slavnostního zahájení a přestřižení pásky se ujali starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma, radní pro sport Ing. Pavel Richter, místostarosta pro školství Mgr. Vít Šolle a ředitelka školy MŠ a ZŠ Barrandov – Chaplinovo náměstí Mgr. Jana Fričová.

„Jsem rád, že se nám podařilo tento krásný areál dokončit a že zde nyní budou mít naši školáci a sportovci sdružení ve fotbalových a atletických klubech kde sportovat,“ řekl starosta Radek Klíma a popřál všem žákům krásnou hru.

Cílem MŠ a ZŠ Barrandov je, aby tento areál sloužil nejen žákům školy, ale i dětem a mládeži z celé Prahy 5 včetně široké barrandovské veřejnosti. Ředitelka školy Jana Fričová považuje za důležité dostat na hřiště co nejvíce sportovních oddílů různého zaměření, aby si děti a mládež mohly vybrat takovou aktivitu, která je zaujme a bude je bavit.

„Děkuji vedení MČ Praha 5, že našlo finanční prostředky a také vůli tento projekt dokončit. Jsme jim za to opravdu velice vděční a věříme, že se nám společně podaří zrealizovat i druhou etapu rekonstrukce. Byli bychom rádi, kdyby se tento sportovní areál stal součástí barrandovské komunity a společenského života,“ dodává Jana Fričová.

Místostarosta Prahy 5 pro školství Vít Šolle popřál na závěr učitelům tělesné výchovy, aby se jim na novém hřišti s žáky dobře pracovalo a aby se děti do hodin tělocviku těšily a prožily zde spoustu krásných sportovních zážitků.