Hlasování o návrzích v Participativním rozpočtu Prahy 5 začalo!

Vážení občané Prahy 5,

v pondělí 17. září 2018 bylo spuštěno hlasování o návrzích v Participativním rozpočtu Prahy 5. Nezmeškejte svou příležitost podílet se na veřejném dění na Praze 5. Hlasování trvá do neděle 30. září 2018. 

O vaši přízeň letos soutěží 29 návrhů v celkové hodnotě téměř 38 miliónů korun.  Pro letošní ročník bylo na projekt vyhrazeno z rozpočtu městské části 10 milionů korun.

Podle počtu hlasů tedy budou návrhy seřazeny od nejúspěšnějších po nejméně úspěšné a realizovat se bude tolik návrhů, kolik se jich vejde do částky 10 miliónů korun.

  • Hlasovat můžete na webové stránce:

https://vote.d21.me/vote/Ek32zpWz4

 

Připomínáme, že hlasování končí v  neděli 30. září 2018  v 10:00 .

 

Detailní informace a návod k hlasování

Po kliknutí na odkaz s hlasováním budete přesměrováni na stránku, kde budete vyzváni k zadání telefonního čísla, na které Vám posléze přijde potvrzovací kód (tato SMS není pro vás nijak zpoplatněna). Na základě tohoto kódu je možné jednou odhlasovat.

Po zadání kódu se zobrazí seznam návrhů, kterým můžete udělit plusové i minusové hlasy. Celkem budete mít k dispozici 7 plusových a 3 minusové hlasy. Ke každému návrhu je možné přiřadit pouze jeden hlas (nelze tedy např. všechny své plusové body udělit jednomu návrhu). Hlasy nemusíte využít všechny, nicméně k udělení minusového hlasu je zapotřebí použití dvou plusových.

Pozor! Není nezbytně nutné ani povinné využívat minusové hlasy. Využívejte jich prosím hlavně v případě, že s daným návrhem zásadně nesouhlasíte, neboť vysoký počet minusových hlasů znamená, že návrh nebude realizován (více viz Pravidla Participativního rozpočtu na webových stránkách https://participativnirozpocet.praha5.cz ).

Po udělení hlasů ještě bude následovat série demografických otázek (týkajících se pohlaví, věku apod.), díky nimž si můžeme udělat lepší představu o vzorku hlasujících a případně také o tom, co je pro kterou skupinu obyvatel zajímavé více a co naopak méně.