Hasiči, policisté a strážníci převzali ocenění Prahy 5 za vzornou službu

31/10/2013

Šestnáct nominovaných z řad policistů, strážníků a členů hasičského záchranného sboru převzalo ve středu 30. října slavnostní ocenění od vedení radnice Prahy 5 za vzornou službu.

Mezi těmi, kteří převzali z rukou 1. zástupce starosty Petra Lachnita (ČSSD) pamětní medaile se symbolem páté městské části, byla také čtveřice žen – dvě strážnice Městské policie a dvě policistky. „Byla jsem v parku s dětmi, které si tam hrály, a do nedalekého jezírka spadl zhruba tříletý chlapec. Všimla jsem si toho a skočila pro něj, “ přiblížila událost, která mohla skončit tragédií, strážnice Lenka Nyklová, která neváhala zasáhnout i v mimopracovní době.

Podle 1. zástupce starosty Petra Lachnita se mění postoj občanů vůči členům bezpečnostních složek. Naštěstí prý k lepšímu.

Klíčovým slovem je podle mého názoru slovo respekt. Je vidět, že v posledních letech udělali policisté i strážníci velký pokrok, aby si právě respekt u lidí obnovili. Tyto kroky by mohly být inspirací i nám politikům, pokud se chceme ucházet o respekt občanů,“ dodal zástupce starosty Petr Lachnit.

Slavnostního předávání ocenění městské části za vzornou službu se zúčastnili také velitelé jednotlivých složek.

Dnešní ocenění vnímají členové bezpečnostních složek především jako potvrzení, že někdo vidí jejich dobrou práci a je schopen za ni poděkovat,“ zhodnotil přínos akce Luděk Dytrt, zástupce ředitele Obvodního ředitelství Policie ČR II.

Na předávaných plaketách stálo velmi výstižné:

Arbor honoretur cuius nos umbra tuetur – Sláva stromu, jehož stín nás chrání. Tak jako strom, který své silné větve rozprostírá a svým stínem zajišťuje bezpečí a ochranu před náhlou nepohodou, i vy, příslušníci všech bezpečnostních složek jste stále připraveni chránit nám všem životy, majetek i zdraví.“

Seznam oceněných

Policie ČR:

• Nadpraporčík Bc. Kamil Benda, vrchní inspektor MOP Barrandov
  • Podpraporčík Mgr. Daniela Široká, zástupkyně vedoucího MOP Smíchov
  • Podpraporčík Jana Brůžková, vrchní asistentka MOP Košíře
  • Major Ing. Jaromír Černý, vedoucí odboru hospodářské kriminality SKPV
  • Nadporučík Bc. Otto Kopáč – vedoucí 2. oddělení odboru obecné kriminality SKPV

Městská policie Prahy 5:

• Inspektor Lenka Nyklová
  • Inspektor Ludmila Zedníková
  • Vrchní inspektor Karel Šanda
  • Strážmistr Martin Tkačík