Harmonogram ozelenění ulic v rámci snižování imisí z dopravy

17/07/2012

Radnice městské části Praha 5 žádá občany i návštěvníky o shovívavost a trpělivost při instalaci květníků v rámci projektu “Snižování imisní zátěže ozeleněním ulic”, který povede ke snížení imisní zátěže o 14 tun ročně, což je více než desetina celkového objemu zplodin v daných lokalitách.

Květináče umožní výsadbu zeleně na dopravně nejvíce zatížené ulice, do kterých nebylo možné zeleň umístit běžným způsobem, například z důvodu velkého množství podzemních sítí.

“Vycházíme vstříc připomínkám našich občanů, v současnosti především návrhům obyvatel Hořejšího nábřeží. Rád bych je ujistil, že nynější umístění květníků vyhodnocujeme a pravděpdoobně dojde k jejich přeskupení tak, aby více vyhovovalo jejich požadavkům. Také jednáme s Magistrátem hl. m. Prahy o udělení výjimky, která umožní květníky přisunout více k silnici a zvětšit tak pochozí plochu chodníku. Prosíme ale o trpělivost. Dle reakcí občanů z dalších částí Prahy 5 je projekt na snížení imisí vítaný, je ale potřeba odladit požadavky obyvatel dotčených míst,” uvedl Bc. Lukáš Pokorný z Odboru správy veřejného prostranství.

Více informací naleznete na praha5.cz

Předběžný harmonogram realizace projektu:

• 29. týden – čtvrtek 19. 7. a pátek 20. 7. – instalace květníků na neproblematických místech s dostatečnou průchozí šířkou v ulicích Svornosti, Strakonická, Nábřežní
  • 30-31 týden – instalace květníků na Hořejší nábřeží, Strakonickou ulici a ulici Nádražní – květináče budou umístěny až po vyjádření Odboru dopravy MHMP, po případném odsouhlasení výjimek a stanovení uzavírky a objízdných tras po dobu instalace u pěší zóny
  • 32. týden – úpravy umístění a kontrola
  • 33.- 34 týden – návoz substrátu