Had v parku Portheimka – pozvánka na vernisáž

Vážení, 

zástupce starosty městské části Praha 5 Lukáš Herold si vás dovoluje pozvat na vernisáž plastiky „Had“ autorek Barbory Fastrové a Johany Pošové.

Přijďte v pátek 21. září od 18,00 hod. do  parku Portheimka.

…”Divák se má zastavit, nemá sochu obdivovat z dálky, nýbrž má s objektem spolupracovat. Může se jednat o aktivnější osahávání, či dotváření povrchu objektu, nebo pasivnější obcházení a hledání skrytých tvarů tak jak jsme v barokních zahradách zvyklý.“…

…”Umění do města patří. Můžeme o něm uvažovat jako o pomocníkovi, který nám umožňuje vnímat prostor a svět, ve kterém žijeme, vidět věci, jež se každodenní rutinou stávají neviditelné. Veřejný prostor pak jen umocňuje tuto schopnost umění… “

 

Barbora Fastrová (*1988) a Johana Pošová (*1985)

absolvovaly Ateliér Fotografie na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Spolupracují od roku 2014, kdy měly společnou výstavu v Berlínském modelu.

V loňském roce absolvovaly residenční pobyt v INI gallery a Meetfactory. Jejich práce není mediálně specifická, opakovaně se ale vrací k „chudým“ materiálům, vytváří sochy z látek a neumělé objekty z keramické hlíny. Právě silná vizuální stránka toho kterého zvoleného materiálu často odkazuje k jejich zájmu o přírodu a konkrétněji životní prostředí. Přechod z galerijního do veřejného prostoru se pro ně tak stává nástrojem, jak oslovit širší publikum.