Gymnázium Buďánka požádalo o ukončení nájemní smlouvy

28/07/2010

Na včerejším zasedání Rady MČ Praha 5 radní schválili, na základě dohody s vedením Osmiletého gymnázia Buďánka, ukončení nájemní smlouvy dohodou. MČ Praha 5 na základě jednání prodloužila Gymnáziu Buďánka v loňském roce dodatkem ke smlouvě setrvání v objektu do konce roku 2010 s tím, že účastníci si výslovně sjednali, že OGB je oprávněno ukončit jednostranným prohlášením doručeným Městské části Praha 5 nájemní poměr kdykoli v časovém rozmezí od 30. 6. 2010 do 31. 12. 2010. Nájemní vztah končí v takovémto případě poslední den měsíce následujícího po měsíci, ve kterém bylo oznámení pronajímateli doručeno. Výše uvedené prohlášení bylo učiněno ze strany pronajímatele dopisem ze dne 16. 7. 2010, který byl doručen Městské části Praha 5 dne 20. 7. 2010. Nájemní poměr mezi Městskou částí Praha 5 a OGB končí ke dni 31. 8. 2010 a OGB bude mít k uvedenému datu tak povinnost vyklidit nemovitosti v Areálu Pod Žvahovem. Městská část Praha 5 je tak povinna řešit stávající situaci, a to zejména s ohledem na převzetí Areálu Pod Žvahovem od oprávněného nájemce při skončení nájemního vztahu a zajištění jeho řádné správy. Rada MČ Praha 5 zároveň schválila podání žaloby na vyklizení nemovitosti proti Tanečnímu centru Praha.

„Na základě našich jednání s nájemcem a především z důvodů nenarušení plynulé školní výuky jsme přistoupili k uzavření dodatku ke smlouvě a dosavadní nájemce tak získal dostatek času na zajištění vhodného objektu,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

„Za vedení Osmiletého gymnázia Buďánka, i za naše studenty jsem ráda, že došlo k této dohodě a  že Městská část Praha 5 vyšla v loňském roce vstříc naší žádosti o prodloužení výpovědní doby sjednané v původní nájemní smlouvě. Mezi gymnáziem a MČ Praha 5 byl sepsán dodatek smlouvy tak, aby škola nemusela opustit areál Žvahova dne 31. 7. 2009 a mohla zde proběhnout výuka i v letošním školním roce. Dodatek ke smlouvě nám umožňil gymnáziu zajistit vhodné prostory pro další existenci školy. Osmileté gymnázium Buďánka, o. p. s., uvítala vstřícnost MČ Praha 5 v této věci, protože tak nebyl narušen průběh poměrně unikátního projektu vzdělávání zvlášť nadaných dětí, který uvedla do praxe Mensa ČR právě založením tohoto gymnázia,“ řekla ředitelka Osmiletého gymnázia Buďánka Magda Kindlová.

Dne 29. 6. 2007 dala na základě usnesení Rady Městské části Praha 5 ze dne 29. 6. 2007 Městská část Praha 5 nájemci Osmileté gymnázium Buďánka, o.p.s. výpověď nájemní smlouvy ze dne 31. 8. 2005. Tato výpověď byla doručena nájemci dne 4. 7. 2007. V návaznosti na výpověď Městské části Praha 5 jako pronajímatele areálu Pod Žvahovem 5/463, Praha 5, měla výpovědní doba uplynout dne 30. 6. 2009, přičemž nájemce by byl povinen vyklidit areál Pod Žvahovem nejpozději ke dni 31. 7. 2009.