Fotky Prahy 5 z ptačí perspektivy

22/10/2008

Městská část Praha 5 uspořádala o víkendu ojedinělou fotografickou akci nazvanou Vyfoťte si Prahu 5. Celá akce proběhla v rámci pořizování profesionálních fotografiií a natáčení Prahy 5. Zájemci měli možnost prohlédnout si a vyfotografovat z výšky celou Prahu 5 a Prahu 13 a to z tří vrtulníků Robinson firmy HeliCzech, pilotovaných bývalými elitními piloty AČR.

„Projekt se setkal s velkým zájmem. Mnoho občanů se obrátilo na organizátory s tím, že to pro ně byl neuvěřitelný a neopakovatelný zážitek vidět z výšky své bydliště a jeho okolí. Dokonce jsme museli létání i prodloužit a přidávat letové hodiny. Praha 5 vnímala potřebu potvrdit realitu zelené městské části. Tento projekt se stal neoddiskutovatelným ve své základní podstatě, Praha 5 je a bude místem, kde zeleň nikdy nezanikne. Naším cílem je, aby v rámci současné zahájené výstavby zeleň přibývala,“ prohlásil starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Celkem této možnosti využilo zhruba 800 občanů, kteří se zároveň účastnili fotografické soutěže o nejhezčí letecký snímek Prahy 5. Díky vynikajícím pilotům a prodloužení původního programu se dostalo na všechny zájemce. Vítěze soutěže čeká let vrtulníkem do Karlštejna.

První turnus fotografických letů proběhl v sobotu na poli u konečné stanici tramvají na Barrandově, nedělní akce se přesunula do parku naproti hotelu Golf v Motole. Pro děti a mladistvé, kteří se fotografování nemohli z bezpečnostních důvodů zúčastnit, připravila MČ Praha 5 sportovní vyžití jako jízdu na čtyřkolkách, lukovou a airsoftovou střelnici, běh na gumovém laně nebo třeba tkz. skákací hrad.