Fotbalový turnaj Košířský košík pomohl Nadaci policistů a hasičů

07/05/2014

V úterý 6. května proběhl na hřišti SK Motorlet v Jinonicích další ročník tradičního fotbalového turnaje policejních mužstev s názvem “Košířský košík”. Záštitu nad akcí převzal 1. zástupce starosty Prahy 5 Petr Lachnit.

Turnaj byl založen v roce 2005 na počest otevření nového Místního oddělení Policie České republiky Košíře. “Hlavním symbolem tradičního klání je putovní pohár, který nechali tamní policisté vyrobit speciálně na zakázku z vrbového proutí. Připomínat má název městské části Košíře, přestože ten měl původně poněkud jiný význam. Spoustě lidí ale právě košík připomíná,”dodal 1. zástupce starosty Petr Lachnit. Materiálem, ale především svou výškou 125 cm, je putovní pohár z proutí v naší republice raritou.

Městská část Praha 5 přispěla na diplomy a poháry pro zúčastněná fotbalová mužstva. Polovina z poskytnuté částky byla již tradičně na závěr turnaje předána zástupcům Nadace policistů a hasičů, na kterou i účastníci přispívají ve formě startovného.

Foto: Archiv MČ Praha 5