Filmová fantazie: Galerie Barrandov vystavuje práce žáků Prahy 5

28/02/2019

Až do 30. března 2019 budou v Galerii Barrandov k vidění  nejlepší práce  IX. ročníku výtvarné soutěže základních škol Prahy 5 “Filmová fantazie“. Soutěž se konala ve spolupráci s MČ Praha 5.

V letošním ročníku měli soutěžící  za úkol nakreslit scénu z libovolného filmu, ať už skutečného nebo vymyšleného, v žánru  “Western – akční film”.

Galerie Barrandov je otevřena v dopoledních hodinách primárně pro školy, pro širokou veřejnost pak ve všední dny od 15 do 17 hodin.

Vstupné zdarma.

Výherce soutěže najdete zde.

Zúčastněné školy:

• Tyršova ZŠ a MŠ, Praha 5 – Jinonice
  • ZŠ a MŠ Barrandov, Praha 5 – Chaplinovo náměstí
  • ZŠ Praha 5 – Košíře, Nepomucká 1/139
  • ZŠ Praha 5 – Smichov, Podbělohorská 26/720
  • ZŠ a MŠ Praha 5 – Radlice
  • MŠ a ZŠ Praha 5 – Slivenec
  • FZŠ a MŠ Barrandov II při PedF UK, V Remízku 7/919

O soutěži Filmová fantazie:

Soutěž je určena pro žáky 1. a 2. stupně základních škol v Praze 5. Soutěžící mají za úkol výtvarně ztvárnit téma Filmová fantazie. Pořadatelem a organizátorem soutěže je FZŠ a MŠ Barrandov II při PedF UK, V Remízku 7/919, Praha 5 – Hlubočepy.
Soutěž probíhá ve spolupráci s Městskou částí Praha 5.

O Galerii Barrandov:

Galerie  je součástí FZŠ a MŠ Barrandov II. Od roku 2006 zde každý měsíc probíhají výstavy soukromých umělců a institucí v oblasti výtvarného umění. Své práce zde vystavují také studenti uměleckých a základních škol.

Výstavy pořádané v Galerii Barrandov jsou inspirací nejen pro žáky s výtvarným zaměřením. Střídají se zde výstavy obrazů, fotografií i užitého umění. Součástí výstav jsou také doprovodné programy a besedy s umělci, žáci mohou pracovat přímo v galerii.

Plán výstav galerie pro rok 2019 najdete  v příloze ke stažení.

Přílohy ke stažení