Festival ARENA Divadla bratří Formanů odstartoval na smíchovské náplavce

Na smíchovskou náplavku se už potřetí vrátil festival ARENA Divadla bratří Formanů, který přivezl k železničnímu mostu světoznámý soubor Cirque Trottola, světovou předpremiéru „Parbleu!“ z dílny francouzského souboru Atelier Lefeuvre&André, pražskou premiéru nového představení Matěje Formana – „Šťastný princ“ a poprvé se v Česku představí slavná belgická company Circus Ronaldo. Slavnostního zahájení festivalu divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby se ujali bratři Formani a radní MČ Praha 5 pro kulturu, Lukáš Herold (ODS).

Třetí ročník open air festivalu ARENA Divadla bratří Formanů se koná od 12. do 26. června na smíchovské náplavce u železničního mostu v Praze. Diváci uvidí několik českých premiér a jednu světovou předpremiéru zahraničních představení. Světoznámý soubor Cirque Trottola uvede svou novinku „Campana“. Poprvé se v Praze zastaví belgický Circus Ronaldo s představením „La Cucina dell´Arte“ a návštěvníky čeká také světová předpremiéra představení „Parbleu !“ od Atelier Lefeuvre&André.

Nebude chybět ani produkce Divadla bratří Formanů s novinkou „Šťastný princ“ či pro festival na míru připravená vystoupení nové generace mladých umělců z DAMU. Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma. Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji na portálu GOOUT.

Reportáž ze slavnostního zahájení můžete shlédnout níže.