Evropský týden mobility je tady! Nechte si na Pětce třeba profesionálně zabezpečit jízdní kolo nebo zkuste jízdu na elektrickém skútru

V termínu od 16. do 22. září se letos uskuteční Evropský týden mobility, jehož součástí je tradičně také Den bez aut. Hlavní město Praha, městské části a další partneři z řad městských a neziskových organizací vás zvou na atraktivní program akcí a doprovodných aktivit.

Pětka se připojuje k dvacátému ročníku Evropského týdne mobility jehož sloganem je Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Přijďte debatovat o aktivní mobilitě a hlavně o tom, jaké výhody přináší pro naše tělesné a duševní zdraví a pohodu. Dotkneme se také sdílení, elektromobility nebo rozvoje MHD v Praze 5.

 

Na místě se můžete projet na sdíleném elektroskútr BeRider. Ten jistě z ulic Prahy znáte, ale třeba jste se báli ho vyzkoušet. S první jízdou vám poradí zkušení instruktoři. Se zástupci ŠKODA AUTO DigiLab, kteří za BeRedirem stojí, budeme diskutovat o tom, jak si podobné služby vedou v evropských městech a co čeká nás v Praze. Dotkneme se také toho, jaký vliv mají tyto služby nejen na dopravu, ale i na náš veřejný prostor. 

  • V sobotu 18. 9. 2021 od 13:00 si můžete v rámci akce Zažít město jinak na Arbesově náměstí nechat nainstalovat profesionální zabezpečení kol firmou Datatag, která spolupracuje s Interpolem. Běžně zabezpečení stojí 1090 Kč bez DPH. V rámci akce, ale bude ochrana proti krádeži k dispozici v nákladové ceně 442 Kč + DPH.
  • V pondělí 20. 9. 2021 od 16:00 do 19:00 si pak zájemci mohou vyzkoušet jízdu na sdíleném elektrickém skútru BeRider ve vymezeném prostoru na asfaltovém povrchu, který se nachází mezi kostelem sv. Václava a parkem Portheimky.
  • Akcí nás provede Ondřej Matěj Hrubeš, šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz, se kterým právě potvrzujeme další zajímavé hosty.
  • Sledujte program a pozvěte své známé.

Více informací k Evropskému týdnu mobility naleznete zde.