Evropský den u Anděla nabídne hudebně zábavný program

06/05/2014

Městská část Praha 5 si vás dovoluje pozvat v úterý 6. května na pěší zónu Anděl, kde se uskuteční od 15:00 u příležitosti blížícího se svátku Dne Evropy tradiční akce s názvem “Evropský den”. Ten připadá na 9. květen a tvoří jeden ze symbolů Evropy a Evropské unie. Akce se konala v Praze 5 již v minulých 13 letech, letos nad ní převzal záštitu 1. zástupce starosty Petr Lachnit.

Den Evropy je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě. Proto bývá někdy také nazýván Schumanův den. Někdy bývá jako den Evropy slaven také 5. květen, výročí vzniku Rady Evropy (1949).

Program se již tradičně skládá z kvalitní zábavné a jazzové hudby, soutěží a her pro dětí. Rozdávat se budou také balonky.

Program:

• Zahájení – Traditional Jazz Studio Paavla Smetáčka
  • Ve správný čas… – Hip Hop, taneční studio Pohyb Praha, ved. p. Hana Bartošová
  • Uvítání – PhDr. Vladimír Špidla, předseda Evropského hnutí, JUDr. Petr Lachnit, 1. zástupce starosty MČ Praha 5
  • That would kick! – Disco Dance, taneční studio Pohyb Praha
  • Vystoupení – Jan Michal, vedoucí zastoupení EK v ČR
  • Písničky – Traditional Jazz Studio P. Smetáčka
  • Extravaganzza – Disco Dance, taneční studio Pohyb Praha
  • Traditional Jazz Studio P. Smětáčka
  • Soutěž pro děti o českých písničkách
  • Limited Edition – Disco Dance
  • Pěvecká soutěž pro děti – soutěže o knižní ceny pro děti