Dvorecký most se blíží

Do konce dubna uzavře Praha smlouvu o projektové dokumentaci Dvoreckého mostu, který spojí Prahu 4 a Prahu 5. Projektovou dokumentaci zpracují vítězové mezinárodní architektonické soutěže ateliéry Tubes a Atelier 6, a to za 132,72 milionu korun. Zároveň připraví i podklady soutěže na zhotovitele mostu. Podle náměstka primátora Adama Scheinherra by stavba mostu mohla být zahájena v roce 2022 a podle odhadů by mohla stát přibližně jednu miliardu korun.

Porota vybírala z více než 70 návrhů, z nichž devět postoupilo do dalšího kola. Jedním z účastníků, o jehož návrhu se také uvažovalo, byl světoznámý španělský architekt Santiago Calatrava, autor řady mostů i olympijských stadionů v Athénách.

A jaký má Dvorecký most význam? Hlavním účelem plánované stavby je zlepšit dopravní propojení obou břehů Vltavy. Most bude sloužit pouze vozům MHD, chodcům a cyklistům, s auty se na něm nepočítá. Východní vyústění mostu bude umístěno u Žlutých lázní severně od Jeremenkovy ulice. Západní pak povede poblíž tramvajové zastávky Lihovar. Součástí projektu je návrh nové tramvajové zastávky Dvorecký most.

Návrhy mostu ke shlédnutí ZDE.

(podle Naše Praha 4 a stavbaweb.cz)